MERZİFON İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

Üniversitemiz Tanıtım Videosu

Fakülte Tanıtım Videosu

Amasya Üniversitesi bünyesinde bulunan Merzifon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Amasya İli Merzifon İlçesi sınırları içerisinde “Yunus Emre Mahallesi Şehit Özsaraç Caddesi No:96” Merzifon Yakacık Yerleşkesi’nde eğitim-öğretim hizmetini devam ettirmektedir.

Yerleşkemizde 17 derslik, 4 bilgisayar laboratuvarı, 1 adet amfi, 1 adet konferans salonu, toplantı salonları, kütüphane, kantin ve yemekhane bulunmaktadır. 

Öğrencilerimize tüm kampüs içerisinde internet hizmeti, kısmi zamanlı çalışma ve yemek bursu imkanı sağlanmaktadır. 

Fakültemiz Bölümleri:

-İktisat Bölümü

-İşletme Bölümü

-Havacılık Yönetimi Bölümü

-Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü

Öğrenim Ücreti:

Fakültemizde, eğitim-öğretim faaliyetleri için harç ücreti talep edilmemektedir. Normal öğrenim süresini aşmış öğrenciler için ise gündüz harç ücreti ödenir.

Eğitim-Öğretim Modeli:

Fakültemizde yüz yüze eğitim verilmektedir.

Barınma Olanakları:

İlçemizde Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı şehrin farklı yerlerinde 3 adet kız öğrenci yurdu (kapasitesi 409 kişilik), fakültemizin şehir içi ulaşım yönünden herhangi bir sıkıntısı yoktur. 

Ayrıca Fakülte binamızın bulunduğu yere 100 metrelik bir mesafede Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı 450 öğrenci kapasitesi (odalar 4 kişilk olup, Wc ve banyo imkanı bulunmaktadır.) olan yeni yurt inşaatı tamamlanmış olup, yeni eğitim öğretim yılında hizmet verecektir.

İlçemizde Kredi Yurtlar Kurumu’na ait yurtların haricinde barınma için tercih edebilecekleri özel yurt ve pansiyonlar da mevcuttur.

Kütüphane ve Bilişim Hizmetleri:

Öğrencilerimizin yerleşkemizde bulunan kütüphane ve internet hizmetlerinden faydalanma imkanları bulunmaktadır. Ayrıca Amasya Üniversitemize ait Merkez Kütüphanemizden de faydalanma imkanları vardır.

Sosyal ve Kültürel Etkinlikler:

Üniversitemiz tarafından her yıl çeşitli spor etkinlikleri ile sosyal ve teknik geziler düzenlenmektedir.

Öğrenci Toplulukları:

Üniversitemiz bünyesinde öğrencilerimizin kendilerini ifade edebilecekleri çeşitli öğrenci toplulukları bulunmaktadır.

Sportif etkinlikler ve Spor Tesisleri:

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde kampüs alanımıza halı saha, basketbol ve voleybol sahaları yapılması planlanmaktadır.

Merzifon’ da Yaşam:

 

K.Y.K. Erkek Öğrenci Yurdu Fotoğrafları

1

 

2

3

4

5

6