HAVACILIK YÖNETİMİ BÖLÜM TANITIMI

Havacılık sektörü hem dünyada hem de ülkemizde sürekli olarak büyüyen ve gelişen sektörlerden birisidir. Havacılık Yönetimi bölümünün amacı; sürekli büyüyen ve gelişen havacılık sektörünün nitelikli personel ihtiyacını karşılamaktır. Bu kapsamda bölümümüz; sürdürülebilirlik, inovasyon, bilgi teknolojileri alanlarında donanımlı, etik değerlere sahip ve ekip çalışmasına yatkın mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Mezunlarımız özel işletmeler, hava alanları, hava ulaştırma yolcu hizmetleri, kargo hizmetleri, uçuş operasyon planlaması, uçuş pazarlaması, hava alanı planlaması, yetkili havacılık eğitim kuruluşları vb. alanlarda istihdam olanaklarına sahiptir. Mezunlarımız istedikleri takdirde, havacılık yönetimi alanında akademik kariyer yapma şansına da sahiplerdir.

İstihdam alanlarıyla ilişkili olarak bölümümüz yenilikçi ve yaratıcı düşünme becerisine sahip, farkındalığı yüksek, nitelikli personel yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Sektörün gereklerine karşılık olarak, bölümümüz öğrencilerin ihtiyaç duydukları yönetim, işletme, havacılık ve yabancı dil dersleriyle, öğrencilere gerekli becerileri kazandırmaktadır. Aynı zamanda bölümünüz öğrencilerin toplumsal farkındalık, gönüllü çalışma, eleştirel düşünme yetileri kazanmasını da arzulamakta ve bu yönde öğrencilere seçmeli dersler sunmaktadır. Ayrıca bölümümüz öğrencilere staj yapma imkanı da sunmaktadır. Öğrenciler istedikleri takdir yan dal veya çift anadal yapma imkanına sahiptirler. İstihdam alanındaki rekabet ülkemizde her geçen gün artarken, öğrencilerimizin gösterecekleri gayret ve kararlılık, bu rekabette bir adım öne geçmelerini sağlayacaklardır.

Amasya Üniversitesi Merzifon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Havacılık Yönetimi Bölümü, Amasya’nın şirin bir ilçesi olan Merzifon’da, Tavşan Dağı eteklerinde Yakacık Yerleşkesi’nde sizleri beklemektedir.